Згода користувача 

Ця Згода визначає умови використання Користувачами матеріалів і сервісів сайту «Шкільний громадський бюджет» https://osvitache.pb.org.ua, а також умови подання проєктів Авторами, за яких їхні проєкти можуть брати участь в голосуванні і бути в подальшому реалізовані за рахунок міського бюджету. 

  1. Терміни та визначення
    1. Електронна система «Шкільний громадський бюджет» (далі - «Система») – інформаційна система (веб-сайт) керування процесами у рамках конкурсу шкільних громадських проєктів, що забезпечує автоматизацію подання та представлення для голосування проєктів, електронного голосування та оприлюднення інформації щодо проєктів-переможців.
    2. Шкільний громадський бюджет  – це комплекс заходів, що сприяє налагодженню взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською молоддю та іншими жителями територіальної громади. Він спрямований на залучення учнів та учениць 5-11 класів закладів загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО), освітян та батьків до участі в розробці та впровадженні шкільних громадських проєктів. Шкільні команди подають свої проєктні пропозиції на конкурс, мешканці громади беруть участь в голосуванні за них, після чого проєкти-переможці реалізуються за участі команд-авторів таких проєктів.
    3. Команда проєкту - група від 10 осіб, яка обов'язково включає не менше 70% учнів та учениць, а також до 30% батьків та працівників закладу загальної середньої освіти. Один із членів команди віком від 14 років обирається командою уповноваженою особою для подання (реєстрації) проєкту від команди.
    4. Координаційна рада – колегіальний орган, який створений за розпорядженням Чернігівського міського голови для організації, підготовки та виконання основних заходів та завдань щодо впровадження та реалізації шкільного громадського бюджету.
    5. Шкільний громадський проєкт – програма, план дій, комплекс робіт, задум, ідея чи ініціатива, що подана командою проєкту відповідно до затвердженої Положенням форми подання проєктної заявки та відповідає вимогам, визначеним Положенням.
    6. Автор проєкту – уповноважена особа команди проєкту, якій на момент подання виповнилося 14 років.
    7. Форма проєкту – єдина для всіх, обов’язкова для заповнення форма, яка містить опис проєкту.
    8. Голосування – процес визначення мешканцями міста Чернігова проєктів-переможців, серед відібраних Координаційною радою проєктів.
    9. Модератор Шкільного громадського бюджету - відповідальна особа за роботу з електронною системою, електронними таблицями голосування та бланками голосування, яка призначається розпорядження Чернігівського міського голови.
    10. Проєкти-переможці – проєкти, які за результатами загального голосування жителів територіальної громади набрали найбільшу кількість голосів шляхом їх прямого підрахунку після перевірки Модератором Шкільного громадського бюджету та застосування передбачених вагових коефіцієнтів/квот (якщо вони передбачені Параметрами Шкільного громадського бюджету на плановий рік). 
  1.  Загальні умови
  2. Використання матеріалів і сервісів Сайту регулюється нормами чинного законодавства України.
  3. Ця Згода є публічною офертою. Отримуючи доступ до матеріалів Сайту, а також реєструючи власний проєкт, Користувач погоджується з цією Згодою і зобов’язується безумовно виконувати всі її положення.
  4. Адміністрація Сайту має право в будь-який час в односторонньому порядку змінювати умови цієї Згоди. Такі зміни вважаються дійсними з моменту розміщення нової версії Згоди на Сайті. У разі незгоди Користувача із внесеними змінами він зобов'язаний відмовитися від доступу до Сайту, припинити використання матеріалів і сервісів Сайту.
  5. Користувач погоджується не вчиняти дій, які можуть розглядатися як порушення чинного законодавства або норм міжнародного права, в тому числі у сфері інтелектуальної власності, авторських і / або суміжних прав, а також будь-яких дій, які призводять або можуть призвести до порушення нормальної роботи Сайту та його сервісів.
  6. Користувачі зобов’язуються не створювати перешкод у роботі пунктів супроводу Бюджету ініціатив чернігівців.
  7. Використання матеріалів Сайту допускається тільки при наявності посилання на джерело.
  8. При цитуванні матеріалів Сайту, включаючи авторські твори, посилання на Сайт обов'язкове.
  9. Жодні елементи або сервіси Сайту не можуть бути копійовані.
  10. Користувач попереджений про те, що Адміністрація Сайту не несе відповідальності за відвідування і використання ним зовнішніх ресурсів, посилання на які можуть міститися на Сайті.
  11. Адміністрація Сайту не несе відповідальності і не має прямих або непрямих зобов'язань перед Користувачем у зв'язку з будь-якими витратами або збитками, пов'язаними з будь-яким вмістом Сайту, реєстрацією авторських прав і відомостями про таку реєстрацію, товарами або послугами, доступними на Сайті, або отриманими на інших сайтах, ресурси, інші контакти Користувача, в які він вступив, використовуючи розміщену на Сайті інформацію або посилання на зовнішні ресурси.
  12. З метою забезпечення високої якості сервісу на Сайті, Адміністрація залишає за собою право на обмеження дій Користувачів на Сайті.
  13. Конкурс
  14. Визначення переможців відбувається на конкурсній основі.
  15. Організатором конкурсу виступає управління освіти Чернігівської міської ради.
  16. Детальний аналіз та оцінку запропонованих проєктів здійснює Координаційна рада.  Для забезпечення якості та прозорості до складу Координаційної ради можуть входити: заступник міського голови, представники управління освіти Чернігівської міської ради та інших структурних підрозділів Чернігівської міської ради, депутати Чернігівської міської ради, керівники ЗЗСО, вчителі та за згодою представники громадськості, консультативно-дорадчих органів, наукових кіл, бізнес середовища, незалежні експерти (за згодою), а також делеговані від закладів загальної середньої освіти учні та учениці 5-11 класів.
  17. Координаційна рада розглядає проєкти, після чого вони висуваються на голосування. 
  1. Реєстрація
  2. Автор проєкту зобов'язується пройти реєстрацію та надати свою згоду на обробку  персональних даних (у тому числі, але не обмежуючись) шляхом збирання, зберігання, використання і поширення (включаючи транскордонну передачу) та уточнення, а також на передачу цих даних до міської ради.
  3. Автор підтверджує, що особисті дані, що зазначаються ​​у Формі-проєкту чи в будь-яких інших додаткових документах, достовірні та відповідають дійсності. У разі зміни таких даних, Автор зобов'язується надати актуальну інформацію.
  4. Зареєструвавшись на сайті для подання проєкту, Автор приймає та підтверджує свою проінформованість з приводу того, що будь-які контактні дані, зазначені ним під час реєстрації (персональні дані), можуть бути використані організаторами для цілей, пов’язаних з конкурсом, відповідно до законодавства України.
  5. Модератор залишає за собою право перевіряти достовірність інформації та уточнювати дані під час реєстрації інформації та отримання додаткових даних у будь-який незаборонений законом спосіб.
  6. Модератор залишає за собою право відхилити заявку на подачу проєкту у наступних випадках:

а) Даний документ належить не тій особі, яка зазначена в графі ПІБ при реєстрації.

б) Дата народження в документі і реєстраційній формі не збігаються.

в) Громадянство в документі і реєстраційній формі не збігаються.

г) Документ, що підтверджує особистість, прострочений / недійсний.

ґ) Прикріплений скан документа, що підтверджує особистість, з іншим номером або це - документ іншої особи.

д) Відсутній скан сторінки паспорта з реєстрацією місця проживання.

  1. Модератор зобов'язується повідомити Автора у випадку подання ним невірних даних із можливістю їх подальшого корегування Автором. Наступні дії Автор може виконувати тільки після повторної перевірки даних. 
  1. 5. Подання проєктів
  2. Перед поданням проєктів Автор зобов'язаний ознайомитися із правилами та алгоритмами подання проєкту.
  3. Автор проєкту повинен надати детальний опис проєкту та заповнити всі необхідні поля та прикріпити всі необхідні додатки.
  4. Автор підтверджує, що вся інформація, вказана ним в описі проєкту, є достовірною.
  5. Автор підтверджує, що інформація, надана у Формі-проєкті не порушує прав третіх осіб.
  6. Тексти та інші матеріали Користувача, що публікуються ним на Сайті в рамках подачі подання проєкту, не повинні суперечити вимогам законодавства України, міжнародного права і загальноприйнятих норм суспільної моралі. 
  1. 6. Аналіз та доопрацювання поданих проєктних заявок
  2. Модератор здійснює попередню перевірку поданої проєктної заявки на предмет: відповідності найменування та ідеї Проєкту його змісту, нормам законодавства та суспільної моралі; повноти заповнення усіх обов'язкових полів проєктної заявки за формою та у обсязі, що відповідають Положенню; відповідності вимогам нормативної лексики.
  3. У разі, якщо форма проєктної заявки є неповною або заповненою з помилками, Модератор телефоном або електронною поштою повідомляє про це уповноважену особу команди Проєкту. Уповноважена особа команди проєкту протягом 7 календарних днів з дня отримання відповідного повідомлення надає необхідну інформацію або вносить необхідні корективи у проєктну заявку. У іншому випадку - проєктна заявка Модератором відхиляється.
  4. За результатами попередньої перевірки усіх поданих проєктних заявок Модератор протягом 7 робочих днів після закінчення прийому проєктних заявок формує і передає голові Координаційної ради список проєктних заявок, які не пройшли попередню перевірку.
  5. Голова Координаційної ради, після отримання списку, оголошує дату засідання Координаційної ради для прийняття нею рішення про недопущення до аналізу проєктних заявок, які:
    1. Мають невідповідність найменування та ідеї Проєкту його змісту, нормам законодавства та суспільної моралі.
    2. Містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства.
    3. Команди проєктів протягом встановленого терміну не внесли необхідні корективи у проєктні заявки.
  6. Проєктні заявки, що пройшли попередню перевірку, оприлюднюються у електронній системі та передаються головою Координаційної ради до управління освіти та за необхідністю до інших структурних підрозділів та виконавчих органів Чернігівської міської ради для детального аналізу щодо можливості їх реалізації. 
  7. Координаційна рада може прийняти рішення про відмову у прийнятті Проєкту для голосування за результатами розгляду Звіту про аналіз та доопрацювання проєктної заявки.
  1. 7. Голосування
  2. Голосування за Проєкти триває не менше 14 календарних днів та здійснюється паралельно в  паперовій формі та онлайн на електронній платформі. 
  3. Паперове голосування за Проєкти здійснюється особисто учнями та ученицями 5-11 класів, у відповідності до Порядку організації та проведення голосування на паперових носіях.
  4. Онлайн голосування за Проєкти відбувається на електронній платформі та здійснюється громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України та яким на момент голосування виповнилось 14 років, котрі зареєстровані на території Чернігівської територіальної громади, шляхом проходження авторизації через систему BankID, MobileID, "Дія" або КЕП в електронній системі.
  5. У разі виявлення подвійного голосування однією особою в електронному та паперовому вигляді, результати голосування цією особою скасовуються.
  1. 8. Реалізація проекту
  2. Реалізація проєктів-переможців конкурсу шкільних громадських проєктів 2023 року відбувається у відповідності до чинного законодавства України й тристоронньої угоди щодо реалізації проєктів-переможців конкурсу шкільних проєктів 2023 року в Чернігівській ТГ. 
  3. Управління освіти Чернігівської міської ради здійснює формування робочих груп з реалізації проєктів-переможців у складі представників команд проєктів та адміністрацій відповідних ЗЗСО, котрі мають скласти перелік товарів, робіт і послуг, закупівля яких передбачена бюджетом проєкту, орієнтовний календарний план реалізації, та затвердити це відповідним наказом.
  4. Робоча група з реалізації проєкту-переможця за необхідності проводить засідання, рішення на яких приймаються простою більшістю голосів від її спискового складу. 
  5. Процес впровадження Шкільного громадського бюджету підлягає моніторингу та щорічному оцінюванню, результати якого можуть використовуватися для впровадження змін з метою вдосконалення процесу реалізації річного циклу Шкільного громадського бюджету в Чернігівській ТГ.
  6. Підписуючи цю Згоду, Автор проєкту підтверджує згоду на передачу виключного права на інтелектуальну власність (ідею і опис проєкту) Модератору. 
  1. 9. Інші умови
  2. Всі можливі суперечки, що випливають з цієї Згоди або пов'язані з нею, або що стосуються реалізації Шкільного громадського бюджету, вирішуються у відповідності до чинного законодавства.
  3. Ніщо в Згоді не може розумітися як встановлення між Користувачем і Адміністрацією Сайту агентських відносин, відносин товариства, відносин по спільній діяльності, відносин особистого найму, або якихось інших відносин, прямо не передбачених Згодою.
  4. Визнання судом будь-якого положення Згоди недійсним або таким, що не підлягає примусовому виконанню, не призводить до недійсності інших положень Згоди.
  5. Адміністрація Сайту залишає за собою право блокувати, змінювати або видаляти повідомлення або матеріали з цього сайту, які, на думку організаторів, можуть бути образливими, оманливими, наклепницькими або непристойними; які порушують авторські права або права інтелектуальної власності осіб чи будь-яким чином суперечать законодавству України та цієй Угоди.
  6. Бездіяльність з боку Адміністрації Сайту в разі порушення будь-ким з користувачів положень Угоди не позбавляє Адміністрацію Сайту права зробити пізніше відповідні дії на захист своїх інтересів і захист авторських прав, які охороняються відповідно до законодавства України. 

Користувач підтверджує, що ознайомлений з усіма пунктами цієї Угоди і безумовно приймає їх.